Alman Polisi devletten destek istiyor

Alman Polis Sendikası, ülkenin bazı yerlerinde güvenliğin sağlanmasının zorlaştığını öne sürerek daha fazla destek taleb etti.

Alman Polisi devletten destek istiyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Alman Polis Sendikası, ülkenin her tarafında güvenliği sağlayamadığını belirterek daha fazla destek istedi. Sendika Başkanı Oliver Malchow, ülkede insanların haklı olarak kendilerini güvende hissetmedikleri bölgeler bulunduğunu söyledi. Haftalık 'Spiegel' dergisine konuşan Malchow, destek olmadan görevleri gereği şiddet kullanma tekelini ve hukuk devletini koruyamayacaklarını belirtti.

Alman Belediyeler ve Mahalli İdareler Birliği ile Polis Sendikası GfD, bugün birlikte Berlin'de yaptıkları bir basın toplantısıyla, devletten zorlu bölgelerde güvenliğin sağlanabilmesi için daha fazla destek için 'Güvenlik İşbirliği' taleb ettiler. Ortak hazırladıkları bir yazı ile sokaklarda daha fazla polisin devriye görevi yapmasını, video gözetimlerin artırılmasını, kamusal alanda alkol yasaklarının artırılmasını ve güvenlik ve kurtarma birimlerinin daha iyi korunmasını istediler.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2014, 17:48
banner53
YORUM EKLE

banner39