Alman polisi dindar ailenin çocuklarını elinden aldı

Almanya'nın Hessen Eyaletinde Hristiyan dindar bir ailenin devlet okullarına göndermek istemediği 4 çocuğu polis tarafından evlerinden alındı.

Alman polisi dindar ailenin çocuklarını elinden aldı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya'nın Hessen Eyaletinin güneyinde Hristiyan dindar bir aile, çocuklarını dışardaki okullarda okutmak istemediklerinden, 8 ile 14 yaş arasındaki 4 çocuğu polis tarafından elinden alınarak Gençlik Dairesi yetkililerine teslim edildi. Dindar ailenin, çocuklarını dış dünyanın etkilerinden korumak için özel Hristiyan okullarına bile göndermedikleri bildirildi.

Darmstadt-Dieburg Polisi basın sözcüsü Frank Horneff, çocukların alınması için sabah saat 8'de yapılan operasyonun sakin geçtiğini, herhangi bir direnişle karşılaşmadıklarını söyledi. Horneff, çocukların yalnızca birkaç hafta okula gittiklerini, ailenin dışardaki her türlü okulu reddettiklerini belirtti.

'Hessischer Rundfunk' radyosunun bildirdiğine göre Hristiyan aile, çocuklarını dış dünyadan tamamen soyutlamış.

Hessen'deki Hristiyan ailenin ilk çocukları okul yaşına geldiğinden itibaren Okul Dairesinin devreye girmesiyle Darmstadt İdare Mahkemesi, çocukların tehlikede olduğu kararını verdi. Mahkeme, çocukların yaşlarına uygun olarak gerekli eğitimi alamadıklarını öne sürerek aileye para cezası verdi. Aileden herhangi bir tepki gelmeyince 2012 Eylül ayından itibaren İdare Mahkemesi, çocukların bakım hakkını kısmen Gençlik Dairesine verdi. Bunlar arasında okul zamanında çocukların kalacağı yeri belirleme hakkı da bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2013, 11:47
banner53
YORUM EKLE

banner39