banner39

Alman prof. ABD'de katliam yapacaktı

Alman profesör, Amerika'da bir okulda okuyan 14 yaşındaki oğlunun diğer öğrencilerin kötü muamelesi sonucu intihar etmesi üzerine e-mail ile katliam tehdidi yapınca Amerikan polisi tarafından gözaltına alındı.

Avrupa 03.08.2012, 13:00 03.08.2012, 13:03
Alman prof. ABD'de katliam yapacaktı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Oğlu Amerika'da intihar eden bir Alman profesör, eşine yazdığı e-mailde oğlunun okul müdürünü ve 200 öğrenciyi öldürüp daha sonra da intihar edeceğini yazınca Amerikan polisi tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Los Angeles Times'ın haberine göre Alman prof. Los Angeles yakınlarındaki Irvine'de bulunan 'University High School'u basarak okul müdürünü ve en az 200 öğrenciyi kurşunladıktan sonra okulu yakıp intihar etmek istiyordu.

Gazetede Alman profesörün e-mailde şu sözlere yer verdiği bildirildi: 'Kendime çok güzel bir son hazırlayacağım ve kısa zamanda onunla (oğlunu kastediyor) birlikte olacağım. Bu plan hoşuma gitti, nihayet iyi bir fikir buldum'.

Alman profesörün 14 yaşındaki oğlu, okul kantininden hırsızlık yaptığı gerekçesiyle cezalandırılmış, bunun üzerine oğlu, okul parkındaki bir ağaca kendini asarak intihar etmiş. Başka bir haberde profesörün oğlunun diğer öğrenciler tarafından alaya alınarak aşağılandığı bildirildi. Ancak okul idaresi bu konuda herhangi bir bilgi bulunmadığını savundu.

Alman profesör, oğlunun kendisini astığı bahçede ateş yakmak isterken polis tarafından yakalanmış daha sonra kefalet karşılığında salıverilmişti. Fakat üç gün sonra cep telefonuyla eşine yazdığı e-maili ele geçiren polis, profesörü yeniden gözaltına aldı.

'Orange County Register' isimli gazetenin haberine göre şu anda hapiste tutulan Alman profesör, okul parkında beş yerde ateş yakmaktan dolayı yargılanacak. E-mail ile isim vererek bir kişiyi hedef olarak göstermediğinden bu konuda herhangi bir hukuki işlem yapılmayacak. Alman profesörün eşi mahkemede verdiği ifadesinde, oğlunun ölümünden sonra eşinin depresyon geçirdiğini söyledi.

banner53
Yorumlar (0)
9
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?