banner39

Alman Savunma Bakanı ABD'yi eleştirdi

Alman Savunma Bakanı De Maiziere, ABD'nin Pakistan'da yaptığı pilotsuz uçak operasyonlarını 'akılsızca' ifadesiyle eleştirdi ve doğru olmadığını söyledi.

Avrupa 09.05.2012, 14:50 09.05.2012, 14:50
Alman Savunma Bakanı ABD'yi eleştirdi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Alman Savunma Bakanı Thomas de Maiziere, Berlin'de 'Yedekler Birliği' tarafından düzenlenen bir toplantıda yaptığı konuşmada, Amerika'nın Pakistan ve Afganistan'da pilotsuz uçaklarla uzaktan kumandalı olarak yaptığı operasyonların stratejik bakımdan doğru olmadığını belirterek, Amerikan pilotların operasyon bölgelerinden uzak kalmalarını 'akılsızca' bir uygulama olarak niteledi.

ABD Devlet Başkanı Barack Obama'nın güvenlik danışmanı John Brennan, Mayıs ayı başında pilotsuz uçak operasyonlarına karşı yapılan eleştirilere verdiği cevapta, Pakistan'daki operasyonların, el-Kaide teröristlerine karşı Amerikan halkının hayatını korumak için yapıldığını iddia etmişti.

ABD'NİN PAKİSTAN'A YAPTIĞI SALDIRILARDA 2 BİN 200 İNSAN ÖLDÜRÜLDÜ

Obama döneminde pilotsuz uçakla yapılan suikast operasyonlarının sayısının daha fazla olduğu bildirildi. Tamamen gizli tutulan bu operasyonların tam olarak sayısı bilinmiyor. Ancak Hindistan'da 'South Asia Terrorism Portal' isimli bir sivil toplum kuruluşunun topladığı bilgilere göre, ABD 2005'ten bu yana Pakistan'da 220'den daha fazla pilotsuz uçak saldırısı yaptı. Bu saldırılarda yaklaşık 2 bin 200 insan hayatını kaybetti.

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?