banner39

Alman Sol Parti eş başkanı: Benim adım Muhammed Ali, sadece Ali değil

Alman Sol Parti eş başkanlığına adı Müslüman bir bayan seçildi. 39 yaşındaki Hamburg doğumlu avukat bayanın ismi Amira Muhammed Ali.

Avrupa 13.11.2019, 10:11 13.11.2019, 10:38
Alman Sol Parti eş başkanı: Benim adım Muhammed Ali, sadece Ali değil

Almanya Federal Meclis’te iki yıl boyunca Sol Parti’nin eş başkanı olan Amira Muhammed Ali yeni görevine atanmasının süpriz olmadığını söyledi.. Partideki anlaşmazlık daha önce ismi duyulmayan avukatı korkutmuyor.

1980'de Hamburg'da doğdu, şu anda Oldenburg'da yaşıyor, mesleği avukat annesi Alman, babası Mısırlı. İsmi konusunda bazen zorluk yaşadığını söyleyen avukat sık sık şu cümleyi kuruyor: "Bir konuyu hemen düzeltmek için doğrudan fırsatı değerlendirmek istiyorum - benim adım Muhammed Ali, sadece Ali değil."

Ve sonra başka yanlış anlaşılma var. "Hayır, ünlü boksörle ilgili değilim" diyor Amira Muhammed Ali, federal seçimlerden önceki bir tanıtım filminde:

Yeni hizip liderinin henüz bu kadar iyi bilinmemesi bir mucize değil. Sol parti kanadına atfedilen 39 yaşındaki Amira, sadece dört yıl önce ilk kez bir siyasi ofis için başvurdu: Oldenburg'daki belediye seçiminde.

“Seçilmiş olduğumu sanıyorum çünkü burada Federal Meclis'te iyi bir iş çıkardım ve yoldaşlar bu görevi çok iyi yerine getireceğim konusunda ikna oldular.” diyor.

Bu arada Almanya Aşağı Saksonya Eyaletinin başkenti Hannover belediye başkanlığına seçilen Belit Onay'a karşı Alman ırkçılar tarafından kışkırtmalar yoğunlaştı. 

Kaynak: tagesschau.de

banner53
Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?