banner39

banner35

Alman Sol Parti'den Kiev'e karşı boykot çağrısı

Alman Sol Parti, Ukrayna hükümetinin kendi halkına karşı asker kullandığını belirterek ekonomik boykot uygulanmasını taleb etti.

Avrupa 08.05.2014, 11:49 08.05.2014, 11:49
Alman Sol Parti'den Kiev'e karşı boykot çağrısı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Alman Sol Parti, batı yanlısı Ukrayna politikasını sert bir dille eleştirerek, Kiev yönetiminin kendi halkına karşı askeri güç kullandığını, Almanya tarafından yapılacak bir boykotla ülkenin doğusunda barışçıl bir çözüme ulaşılabileceğini savundu.

Sol Parti Genel Başkanı Bernd Riexinger basına verdiği demeçte kendi halkına karşı orduyu harekete geçiren bir hükümete mali yardım yapılamayacağını söyledi. Batının, Kiev yönetimine, tanklar yürüdüğü sürece para akışı olmayacağının belirtilmesi gerektiğini savunan Riexinger, ateşkes ilanı için pencerenin açık tutulması istedi.

Ukrayna hükümeti Rus yanlısı ayrılıkçıların bulunduğu Donezk bölgesinde askeri operasyonlar yapıyor. Çıkan çatışmalarda onlarca kişi hayatını kaybetti. Rusya da yaptığı açıklamalarda defalarca Kiev yönetiminin yasal olmadığını iddia ederek, batının bu yönetimin ılımlı olması için gayret göstermesini taleb ediyor.

Yorumlar (0)
21
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?