Alman Sol Parti'den PKK'ya destek

Alman Sol Parti, federal hükümetin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı desteklediğini öne sürerek, konuyla ilgili Federal Parlamentoda özel bir oturum yapılmasını taleb etti.

Alman Sol Parti'den PKK'ya destek

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Alman Sol Parti, Federal Parlamento Dışişleri Komisyonunun Türkiye'nin PKK'ya yaptığı hava operasyonlarını değerlendirmesini istiyor. Gelecek hafta Parlamentoda özel bir oturum yapılması için dilekçe verdi.

Sol Partinin talebine göre, özel oturumda Federal Alman hükümetinin, NATO üyesi ve AB adayı Türkiye'nin PKK'ya karşı tepkisinin nasıl değerlendirilmesi gerektiği ve ne gibi sonuçlar doğurabileceği görüşülecek.

Dışişleri Komisyonu Sol Parti grup başkanı Stefan Liebich, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Türk Ordusunun PKK'ya karşı Türkiye, Irak ve Suriye'deki operasyonları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyib Erdoğan'ın barış sürecinin sona erdiğini açıklaması gözönüne alınarak, federal hükümetin Erdoğan'a sessiz desteğinin sona erdirilmesi gerektiğini söyledi.

Liebich, Türkiye'de konuşlandırılmış Alman askerlerinin durumunun da açıklığa kavuşturulması gerektiğini savundu. Alman Savunma Bakanlığı, Türkiye'deki Alman askerlerinin güvenliği için tedbirlerin artırıldığını ve karargahın Türk birlikleri tarafından korunduğunu bildirmişti.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2015, 12:18
banner53
YORUM EKLE

banner39