banner39

banner35

Alman ve Rus ırkçılardan gizli görüşme

Almanya'nın ırkçı partisi liderinin Rus milliyetçi Jirinovski ile Moskova'da gizli bir görüşme yaptığı ortaya çıktı

Avrupa 24.02.2017, 11:39 24.02.2017, 11:41
Alman ve Rus ırkçılardan gizli görüşme

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Almanya için Alternatif Parti (AfD) lideri Frauke Petry, partisi içinde aşırı sağ söylemlerde bulunan Höcke'yi nazi şüphesi uyandırmamak için ihraç kararı aldı.

Höcke, Alman tarihinin yeniden yazılmasını ve Berlin’deki soykırım anıtının kaldırılmasını isteyen skandal konuşmasıyla kamuoyunda tepki seline hedef olmuştu. Petry, AfD içinde aşırı sağ ses çıkmaması için yoğun dikkat sarf ederken, yurt dışında azılı milliyetçi parti liderleriyle çok rahat görüşmeler yapıyor.

Fransa’da aşırı sağcı Ulusal Cephe lideri Marine Le Pen, Hollanda’da Geert Wilders ile çok yakın ilişkiler kuran Petry’nin son olarak aşırı milliyetçi Rus parti lideri Vladimir Jirinovski ile görüştüğü ortaya çıktı.

JİRİNOVSKİ İLE ÖZEL GÖRÜŞME

Petry, Rusya Meclisi’nin alt kanadı olan Duma’nın Başkanı Vyaçeslav Volodin’le Moskova’da bir görüşme yapıyor. Görüşmeye Rusya dahil yabancı basın alınmıyor. Bu görüşmeye Türkiye düşmanlığıyla tanınan aşırı milliyetçi Rus parti lideri Vladimir Jirinovski de katılıyor. Görüşmeden kamuoyu Duma’nın kısa açıklamasıyla haberdar oldu. AfD ise görüşmeyi sadece doğrulamakla yetindi.

Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?