banner39

Alman vekil: İslam düşmanlığı nefret suçu olsun

Almanya'da Hristiyan Demokratik Birlik Partisi federal milletvekili Cemile Yusuf, "İslam düşmanlığı nefret suçu olsun" dedi.

Avrupa 20.08.2015, 19:56 21.08.2015, 08:02
Alman vekil: İslam düşmanlığı nefret suçu olsun

Almanya'da Müslümanlara ve Müslüman derneklerine yönelik saldırıların ürkütücü derecede arttığına dikkati çeken Hristiyan Demokratik Birlik Partisi federal milletvekili Cemile Yusuf, "İslam düşmanlığı nefret suçu olsun" dedi.

Aynı zamanda Birlik Partileri Meclis Grubu Uyum Politikaları Sorumlusu da olan Cemile Yusuf, yaptığı yazılı açıklamada Müslümanlara ve Müslüman örgütlere yönelik saldırılarda belirgin bir artış görüldüğüne dikkati çekti.

Emniyet Sendikası ve Müslüman örgütlerin bu saldırıların başlı başına bir kategoride, yani "İslam karşıtı suçlar" kapsamında tescil edilmesi talebini desteklediğini duyuran Yusuf şunları kaydetti:

"Şu anda camilere, cami derneklerine ve diğer Müslüman örgütlenmelere yönelik saldırılar polis tarafından hakaret, maddi hasar ya da haneye tecavüz şeklinde kaydediliyor. Öte yandan Yahudilere ve havralara yapılan tüm saldırılar 'antisemit suçlar' olarak ayrı bir kategoride kaydediliyor. İslam düşmanlığı da nefret suçları kapsamında ayrı bir birim olarak tescil edilmeli ve bu şekilde kaydedilmeli."

Cemile Yusuf, 2015 yılının ilk yarısında Müslümanlara yönelik 23 saldırının kayıtlara geçtiğini hatırlatarak, geçen sene toplam 45 saldırı olduğu düşünüldüğünde belirgin bir artışın göze çarptığını vurguladı.

Yusuf, Müslümanlara yönelik bu eylemlerin ayrı bir kategori olarak kayıt altına alınmasının caydırıcı olacağı kadar Müslüman karşıtı ırkçılığın gelişim ve eğilimlerini takip etmeyi de kolaylaştıracağını ifade etti.

Kaynak: AA

 

 

Yorumlar (0)
23
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?