banner15

Alman'ın evinde bir kamyon mühimmat bulundu

Almanya’nın Essen şehrinde polis, 45 yaşındaki bir adamın evinde 300 adet tabanca ve tüfekle bir miktar mermi ve tonlarca havai fişek buldu, mühimmatı götürmek için kamyon getirildi

Alman'ın evinde bir kamyon mühimmat bulundu

Mucahid Yıldız – Dünya Bülteni / Almanya

Almanya’nın Kuzey Ren Westfalya eyaletindeki çok sayıda Türklerin de yaşadığı Essen şehrinde bir Almanın evinde tonlarca havai fişek, 300 adet tabanca ve tüfek ile birlikte mermi de bulundu. 45 yaşındaki Alman’ın apartman dairesinde ve bodrumunda depoladığı mühimmat itfaiye kamyonu ile buradan götürüldü.

Polis sözcüsü dairenin tüm odalarının yerden tavana kadar havai fişek dolu olduğunu, ayrıca bidon ve karton kutularda ne oldukları henüz tesbit edilememiş büyük miktarda kimyasal maddelerin de ele geçirildiğini söyledi. Sözcü apartmanda olası bir yangının hem burada oturanlar hem de çevredekiler için büyük bir faciaya yolaçabileceğini belirtti.

Niçin bu mühimmatı evinde topladığının henüz tam olarak bilinmediğini ifade eden polis sözcüsü, ancak adamın evinde bazı askeri madalya ve malzemeler de bulduklarından bu kişinin askeri malzeme meraklısı bir kolleksiyoncu olabileceğini kaydetti. Silah depolayan Almanın ne ırkçılarla ne de aşırı sol gruplarla bir ilgisinin bulunmadığı bildirildi.

Essen’in Bochold semtinde 81 yaşındaki annesiyle birlikte yaşayan Alman’ın evinde mühimmat depoladığı, annesinin evde düştüğünü dışardan duyan bir postacının acil yardım için ambulans çağırması sonucu ortaya çıktı.

Annesi hastahaneye götürülen mühimmat kolleksiyoncusu tutuklandı, Cuma günü çıktığı mahkeme tarafından silah ve patlayıcı madde kanununa aykırı davrandığından dolayı hapishaneye gönderildi.

‘EK John’ isimli bir savcılık komisyonu tarafından incelenmesine başlanan olayda yakalanan kişinin neler anlattığı henüz açıklanmadı. Evde bulunan kimyasal maddeler de labaratuvarda analiz ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2011, 13:32
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35