banner39

Almanlardan yeni Yunan hükümetine NATO uyarısı

Almanya Savunma Bakanı Von der Leyen, Rusya'nın Atina'ya yakınlaşmasının Yunanistan'ın NATO'daki pozisyonunu tehlikeye düşürdüğünü söyledi.

Avrupa 05.02.2015, 11:55 05.02.2015, 13:02
Almanlardan yeni Yunan hükümetine NATO uyarısı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Brüksel'de bugün yapılacak NATO Savunma bakanları toplantısı öncesi bir açıklama yapan Alman Savunma Bakanı Ursula von der Leyen, Rusya ile Yunanistan arasındaki yakınlaşmanın Yunanistan'ın NATO'daki yerini tehlikeye düşürdüğünü belirtti.

'Süddeutsche Zeitung' gazetesine konuşan Von der Leyen, Yunanistan'ın onlarca yıldan beri oluşan güvenlik politikası güvenilirliğini, sosyal ve ekonomik problemlerden dolayı riske atamayacağını söyledi.

Yunanistan'ın duruşunu açık bir şekilde ortaya koyması gerektiğini savunan Von der Leyen, 'Reform sürecinin nasıl şekillendirileceğini Avrupa içinde konuşabiliriz. Ancak temel değerlerde bir olduğumuz konusunda hiçbir şüphemizin bulunmaması gerekir. Kimi dayanışma istiyorsa, dayanışmacı bir tutum ortaya koymalıdır.' dedi.

Alman Savunma Bakanı Von der Leyen, Brüksel'de yapılacak NATO toplantısında, ilk defa Yunan mevkidaşı Panos Kammenos'la karşılaşacak. Kammenos, aşırı sağcı populist bir politikacı ve geçmişte yaptığı birçok açıklamada Rusya ile daha yakın ilişkiler içinde olmak gerektiğini vurguluyordu.

banner53
Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü