Almanya Cumhurbaşkanı, çiğ köfte yedi

Türklerin yoğun olarak yaşadığı Kreuzberg semtinde bir Türk'e ait iş yerini ziyaret eden Almanya Cumhurbaşkanı Gauck, çiğ köfte yedi.

Almanya Cumhurbaşkanı, çiğ köfte yedi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, Türklerin yoğun olarak yaşadığı Kreuzberg semtinde bir Türk'e ait iş yerinde çiğ köfte yedi.

"Birlikte Yaşama Doğru" etkinliği kapsamında Kreuzberg'deki bir kafede göçmen kökenlilere ait sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelen Gauck, göçmen kökenlilerin sorunlarını dinledi. Bu sırada kafenin önünde toplanan sol gruplar, savaş karşıtı olmadığı gerekçesiyle Gauck'u proteso etti. 

Görüşmenin ardından kafenin yanındaki bir Türk'e ait iş yerine giden Gauck, burada kendisine ikram edilen çiğ köfteyi yedi. İş yerinde çalışan Sultan Ak'la da bir süre sohbet eden Gauck, kendisine ikram edilen kapalı küçük ayranı alarak dükkandan ayrıldı. Gauck, çıkışta kendisini bekleyen Türklerle de fotoğraf çektirdi. 

Ak, Cumhurbaşkanı Gauck ile tanıştığı için çok mutlu olduğunu söyledi. "Acı yemiyormuş, ben de az açılı çiğ köfte verdim" diyen Ak, Gauck'un çiğ köfteyi çok beğendiğini belirtti. 

Gauck'un kendisine hayat arkadaşı ile çiğ köfte yemeye yeniden geleceğini söylediğini ifade eden Ak, "Cumhurbaşkanımıza ayran verdim ama hayat arkadaşı ayranı çok beğendiği için açıp içmeyeceğini, hayat arkadaşına götüreceğini söyledi" ifadesini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2014, 19:43
YORUM EKLE

banner39