Almanya geçen yıl 10 bin mülteciyi geri çevirdi

Almanya 2013'te 8 yıldan beri ilk defa bu kadar çok mülteci ve göçmenin başvurusunu reddederek, insanları geri gönderdi..

Almanya geçen yıl 10 bin mülteciyi geri çevirdi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya, geçen sene bir önceki yıla göre çok daha fazla göçmen ve mülteciyi yurtdışı etti. Bir yıl öncesine göre geri gönderilenlerin sayısı 2 bin 600 artarak 10 bin 200'ü buldu. Öncelikle Sırbistan ve Makedonya'dan gelen Romanların geri çevrildiği bildirildi.

'Süddeutsche Zeitung' gazetesinde yayınlanan bilgiler, Sol Parti'nin Federal Parlamento'da verdiği soru önergesine Federal hükümetin verdiği cevapta yeraldı. Böylece Almanya'nın geri çevirdiği mülteci sayısı ilk defa 2006'dan bu yana bu kadar çok oldu. 2006'da yaklaşık 14 bin göçmen ve mülteci, başvurusu kabul edilmeyerek geri gönderilmişti.

Federal İçişleri Bakanlığının verdiği bilgiye göre geri gönderilenlerin başında Sırbistan ve Makedonya'dan gelenler yeralıyor. Bunları Kosovalılar, Türkler ve Ruslar takip ediyor. Alman gazetesindeki habere göre Sırbistan ve Makedonya'dan gelenlerin çoğunluğunu Romanlar teşkil ediyor ve bunlar politik nedenlerden dolayı değil, yoksulluktan dolayı Almanya'ya geliyorlar.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2014, 12:04
banner53
YORUM EKLE

banner39