Almanya hergün 100 sığınmacıyı geri gönderiyor

Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, Almanya'nın sınırda günde 100-200 sığınmacıyı gerekli kriterleri yerine getirmedikleri için ülkeye almadığını söyledi

Avrupa 25.01.2016, 12:22 25.01.2016, 12:22
Almanya hergün 100 sığınmacıyı geri gönderiyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere Bild am Sonntag'a verdiği demeçte, "Savaş, baskı ve takibatlardan kaçan insanlara Almanya'da güvende olma ve korunma şansı tanıyoruz. Ancak bizden böyle bir koruma istemeyenleri de sınırda geri çeviriyoruz. Almanya'da iltica başvurusunda bulunmayanların, izinsiz bir biçimde, yasadışı yollardan ülkeye girenlerin, burada kalma hakları da yok" dedi.

Deutsche Welle'de yer alan haberde, istatistiklere göre geçen yıl sadece ekim ayında 400 kişinin Almanya'ya girmesine izin verilmedi. Bild am Sonntag Federal İçişleri Bakanlığı'nın verilerine dayandırarak verdiği haberinde, polisin günde 3 bin 500 sığınmacıyı kayıtlara geçirebilecek durumda olduğunu belirtti. Haberde böylece sığınmacıların tamamının ülkeye giriş yapar yapmaz, farklı eyaletlere dağıtılmadan önce kayıtlara geçirebildiği vurgulandı.

Federal İçişleri Bakanlığı'na göre 1 Ocak'tan bu yana Almanya'ya günde 2 bin sığınmacı geliyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?