banner15

Almanya İslam Konferansında gündem sosyal yardım

Almanya'nın başkenti Berlin'de Federal İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen İslam Konferansında, İslami kuruluşların sosyal yardım faaliyetleri üzerinde duruldu.

Almanya İslam Konferansında gündem sosyal yardım

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya'da her yıl Federal İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen İslam Konferansı'nın bu yılki görüşmesinde, sosyal yardım, hastaların bakımı, sosyal işler ve çocuklarla ilgili çalışmalar ele alındı. Berlin'de dün bir açıklama yapan Federal İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, ilk defa tüm İslami kuruluşların bir çalışma grubunda biraraya geldiklerini ve bu çalışmadan yeni bir sosyal yardım birliği kurulabileceğini söyledi.

Federal Aile Bakanı Manuela Schwesig, mevcut sosyal yardım birliklerinin Müslümanlara karşı daha açık olmaları gerektiğini, ana okullarında bunun görüldüğünü belirtti. Birçok Müslümanın gönüllü olarak sosyal yardım işlerine katıldıklarını ifade eden Schwesig, bunun yaygınlaştırılması gerektiğini bildirdi.

Evangelist Kiliseye bağlı Diakonie yardım kuruluşu tarafından yapılan açıklamda, Müslüman kuruluşlara yardım faaliyetlerinin profesyonelleştirilmesi konusunda yardımcı olunabileceği kaydedildi. Katolik Kiliseye bağlı Caritas Başkanı Peter Neher, geçen yıl Müslüman kuruluşların biraraya gelerek bir sosyal yardım birliği kurmaları gerektiğinden bahsetmişti. İstenirse kendilerinin yardıma hazır olduğunu bildirmişti.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2015, 18:33
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35