Almanya KRM'den Suriye ve Mısır için dua çağrısı

Almanya Müslümanlar Koordinasyon Konseyi KRM, cami derneklerine bir çağrı yaparak Suriye'deki ve Mısır'daki Müslümanlar için dua etmelerini istedi.

Almanya KRM'den Suriye ve Mısır için dua çağrısı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya'da Müslümanları temsil eden büyük kuruluşlardan DİTİB, 'İslam Konseyi', VIKZ ve ZMD'nin ortak temsilci kuruluşu Almanya Müslümanlar Koordinasyon Konseyi KRM, kendisine bağlı camilere seslenerek, dünkü Cuma namazında, Suriye'deki ve Mısır'daki Müslümanlar için dua yapılmasını istedi. Yapılan çağrıda bu ülkelerde ve tüm dünyada esir alınan, yaralanan ve hayatını kaybeden insanlar ve yakınları için dua yapılması ve para yardımı yapılması taleb edildi.

KRM'nin internet sitesinde yapılan açıklamada, Mısır ve Suriye'deki iktidar sahiplerinin derhal şiddete son vermelerinin istendiği belirtilerek, insan haklarına saygı duyulması ve özellikle tüm dünyada büyük bir umut kaynağı olan Mısır'da demokrasinin tekrar uygulanması çağrısı yapıldı.

Dönem sözcüsü Ayman Mazyek, açıklamanın sonunda tüm dünya dinleri mensuplarına seslenerek dinlerindeki barışın gücünden hareket ederek birbirleriyle dayanışma içinde olmalarını taleb etti. Mazyek, tüm din mensuplarının, barbarca hareket eden öfkenin ve insanlık dışı zehirin kendilerine bulaşmasına izin vermemeleri gerektiğini savundu. Mazyek, KRM olarak son günlerde ve haftalarda şiddet sonucu zarar gören ve hayatını kaybedenlerin ve yakınlarının acılarını paylaştıklarını bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2013, 14:35
banner53
YORUM EKLE

banner39