banner39

Almanya M. Görüş milyonluk yardım hazırlıyor

Almanya Milli Görüş Teşkilatı IGMG, Ramazan öncesi hazırlanacak 900 bin Avro değerinde gıda paketleri ile yoksul ülkelerdeki insanlara yardım yapmayı planlıyor.

Avrupa 21.06.2012, 13:30 21.06.2012, 13:30
Almanya M. Görüş milyonluk yardım hazırlıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya Milli Görüş Teşkilatı IGMG'nin internet sitesinde yayımlanan basın açıklamasına göre, IGMG Soyal Hizmetler Başkanlığı ve IGMG Sosyal Yardım Derneği Hasene, işbirliği yaparak 2012 Ramazan ayı öncesi 900 bin Avroluk yardım paketi hazırlıyor. IGMG Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Çiftçi, hazırlanan yardımların 15 ayrı ülkede ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağını, ayrıca Ramazan ayı boyunca iftar ve sahur programları düzenleneceğini bildirdi.

Çitçi basın açıklamasında şunları söyledi: 'Ramazan yardımlarının gerçekleştirileceği ülkelerin çoğunda; açlık, kuraklık, sefalet, eğitimsizlik, ekonomik zaafiyet, dışa bağımlılık, iç savaş, sağlık ve altyapı hizmetlerinin eksikliği başlıca problemler olarak öne çıkmakta, Somali ve Nijer ise hala açlık ve susuzlukla mücadele etmektedir. Gıda ve insanî yardımların dağıtımında fakir ailelere, dul ve yetimlere, hasta ve kimsesiz mağdurlara ve iftar çadırlarına öncelik verilecektir. Bu hassasiyetle, IGMG Zekat ve Fitre Fonu’ndan karşılanacak Ramazan öncesi yardımlarının dağıtımları Türkiye, Bosna-Hersek, Sancak, Karadağ, Kosova, Arnavutluk, Makedonya, Nijer, Uganda, Kenya, Tanzanya, Çad, Kamerun, Somali ve Endonezya’da gerçekleştirilecektir'.

IGMG Genel Başkan Yardımcısı, Türkiye ve Somali'de yardım organizesini Hasene'nin gerçekleştireceğini, IGMG'nin de yardım faaliyetlerine gözlemci olarak iştirak edeceğini kaydetti. Bosna-Hersek'te açılacak aşevinde Ramazan ayından itibaren bir yıl boyunca yoksullara yemek dağıtımı yapılacak. Ayrıca Bosna-Hersek, Sancak, Kosova, Arnavutluk, Makedonya ve Afrika ülkelerindeki bölgede faaliyet gösteren partner kuruluşlarla birlikte ihtiyaç sahiplerine gıda yardım paketleri dağıtılacak. Paketlerde pirinç, mercimek, nohut, fasulye, şeker, makarna, hurma, reçel ve süt tozu gibi temel gıda maddeleri bulunuyor.

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?