banner39

Almanya Milli Görüş Kur'an web sitesi

Almanya Milli Görüş Teşkilatı IGMG'nin Kur'an-ı Kerim Tilavet Yarışması'nı tanıtmak amacıyla hazırladığı yeni Kur'an web sitesi hizmete girdi.

Avrupa 02.04.2012, 12:50 02.04.2012, 12:50
Almanya Milli Görüş Kur'an web sitesi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya Milli Görüş Teşkilatı IGMG tarafından hazırlanan Kur'an web sitesi internet kullanıcılarının hizmetine girdi. Wuppertal'da 8 Nisan günü düzenlenen 24. Avrupa Kur'an-ı Kerim Tilavet Yarışması dolayısıyla hazırlanan www.igmg-kuran.de isimli internet portalinde yarışma programı tanıtılıyor.

Yeni internet sitesi hakkında bilgi veren IGMG İrşad Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Celil Yalınkılıç şunları söyledi:

'Kuran-ı Kerim yarışması şüphesiz cemaatimiz için çok anlamlı bir faaliyettir. Zira Kuran-ı Kerim Müslümanların rehberi olduğu gibi düşünce ve hareketlerinin referansıdır. Müslümanlar öteden beri Allah’ın (cc) kitabını en güzel şekilde anlamayı ve anlatmayı kendilerine bir görev bilmektedir. Allah’ın (cc) kelamını insanların akıllarının yanı sıra kalplerine de nakşetmek üzere en güzel şekilde okumak için yarışmak da bu görevin bir parçasıdır. Kuran-ı Kerim’de “[…]Kur'an'ı tertil ile, düşünerek oku” (Müzemmil Sûresi, [73:4]) buyruluyor. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav) ise bir hadislerinde “Kur’an’ı güzel seslerinizle süsleyiniz” (Buhari, Kitabü’t-Tevhid, VIII, 214) buyurmaktadır. Bu çerçevece Kuran-ı Kerim ahenkli bir şekilde, tane tane ve güzel okunmalı, ses ve izan bir birlik oluşturmalıdır.
Bu anlamlı organizasyondan kamuoyunu da haberdar etmek arzusuyla yeni oluşturduğumuz web sitemizde IGMG’nin düzenlediği önceki Avrupa Kuran-ı Kerim Tilavet Yarışmaların’dan haberlere, organizasyon ile ilgili bilgilere, fotoğraf ve videolara yer veriyoruz. Ayrıca web sitesinde Kuran-ı Kerim ile ilgili yazılara da ulaşılabiliyor'.

banner53
Yorumlar (0)
13
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü