banner39

Almanya Milli Görüşten Arakan'a yardım

Almanya Milli Görüş Teşkilatı İGMG, Arakan'a 100 bin Avro acil yardım gönderiyor, 3 Ağustos Cuma günü de Arakanlı katledilen Müslümanlar için gıyabi cenaze namazı kılınarak, yardım toplanacak.

Avrupa 31.07.2012, 14:54 31.07.2012, 14:54
Almanya Milli Görüşten Arakan'a yardım

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya Milli Görüş Teşkilatı İGMG, Arakanda'ki Müslümanlara yardım olarak ilk etapta 100 bin Avro gönderileceğini, ayrıca bu hafta kendilerine bağlı tüm camilerde Cuma namazından sonra katliam ve işgencelere uğrayan Arakanlı Müslümanlar için dua edilerek yardım toplanacağını bildirdi.

İGMG internet sitesinde Genel Başkan Kemal Ergün'ün açıklamalarına yer verilen haberde Ergün'ün şu sözleri aktarıldı: 'Son aylarda Arakan Müslümanları üzerinde tatbik edilen zulüm ve işgenceler içimizi sızlatmaktadır. Bölgede bulunan Müslüman kardeşlerimizin her zamankinden daha çok dua ve yardımlarımıza ihtiyacı vardır. Bundan dolayı, IGMG Sosyal Yardım Derneği (Hasene) işbirliği ile ilk etapta bölgeye 100 bin avro acil yardım yapacağız. 3 Ağustos 2012 Cuma günü ise hem toplu dualar edeceğiz, hem de Cuma namazından sonra gıyabi cenaze namazı kılacağız. Ayrıca bu kardeşlerimiz için yine aynı gün cemaatimizden yardım toplayacağız'.

Ergün açıklamasında teşkilat olarak bu duruma seyirci kalmalarının mümkün olmadığını ve acilen tüm imkanlarını seferber ederek yardıma koşmaları gerektiğini vurguladı. Bu yılki zekat ve fitre fonlarından 100 bin Avroyu acil yardım olarak Arakanlı Müslümanlar için ayırdıklarını belirten Ergün, paranın teşkilata bağlı yardım kuruluşu Hasene ile birlikte beş gönüllü tarafından bölgeye ulaştırılacağını duyurdu.

banner53
Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?