Almanya Milli Görüş'ten Filipinlere acil yardım

Almanya Milli Görüş Teşkilatı IGMG, Filipinlerdeki tayfun felaketi madurlarına acil yardım için 30 bin Avro göndermeyi kararlaştırdı.

Almanya Milli Görüş'ten Filipinlere acil yardım

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya Milli Görüş IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün'ün internet sitesindeki açıklamasına göre, teşkilat tarafından Filipinlerdeki doğal afet madurlarına acilen 30 bin Avro para yardımı gönderilecek. Açıklamada Ergün, Filipinlerdeki tahribatın ve milyonlarca insanın acısının kendileri tarafından büyük bür üzüntüyle takib edildiğini söyledi.

IGMG ile ona bağlı Sosyal Yardım Derneği Hasene tarafından ortaklaşa olarak ypılan yardımla, madur insanlara yiyecek, barınak ve içme suyu temin edilecek.

IGMG Genel Başkanı Ergün açıklamasında şunları söyledi: 'Filipinler’deki Haiyan Tayfunu’nun sonuçları korkunç olmuştur. Yaklaşık dört milyon insan hayatta kalma mücadelesi vermekte, yarım milyon insan ise acil yardıma ihtiyaç duymaktadır. Birçok insanın, sığınabileceği bir barınağa, yemeğe ve içme suyuna erişimi bulunmamaktadır. Binlercesi ise kasırga sebebiyle vefat etmiştir. Bu durum göz önüne alındığında, bu dehşetli sıkıntıyı çekenlerin yanlarında yer almak ve bu faciayı atlatabilmeleri için onlara yardım etmek bizim vazifemizdir. Bu nedenle IGMG, IGMG Sosyal Yardım Derneği Hasene ile birlikte 30.000 Euro tutarında bir acil yardım yapma kararı almıştır. Bir yardım ekibi de bölgedeki insanlara destek olmak ve yapılabilecek diğer yardımları araştırmak için kriz bölgesine doğru yola çıkacaktır. Buna paralel olarak IGMG Sosyal Yardım Derneği Hasene, Filipinler’deki insanları önümüzdeki hafta ve aylarda da destekleyebilmek ve onlara yardımcı olabilmek amacıyla bir yardım kampanyası başlatmıştır.

IGMG, dini, dili ve kökeni ne olursa olsun dünya üzerindeki yardıma muhtaç insanların yanında durmayı kendisine vazife addetmektedir. Biz de dayanışmamızı gösteren bu maddi yardımın, kurbanların acısını az da olsa dindirmesini umuyoruz. Allah’tan bu faciaya maruz kalanlara, bu zor zamanları atlatabilmeleri için sabır ve güç vermelerini diliyoruz'.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2013, 11:53
banner53
YORUM EKLE

banner39