Almanya Müslümanlar Konseyinden seçim çağrısı

Almanya Müslümanlar Konseyi, ülkede yaşayan 1 milyondan fazla oy kullanma hakkına sahip Müslümanı seçimlere katılmaya çağırdı.

Almanya Müslümanlar Konseyinden seçim çağrısı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya'da Federal Parlamento seçimlerine birkaç gün kala Almanya Müslümanlar Konseyi ZMD, Müslümanlara seslenerek seçime gidip oy kullanmalarını istedi. Almanya'daki birçok camiye asılan afişlerde yeralan 'Meine Stimme zaehlt' (Benim oyum sayılıyor) sloganıyla da Müslümanların oy kullanması teşvik ediliyor.

ZMD Genel Sekreteri Nurhan Soykan, Köln'de ZMD kampanyasını tanıtarak, bu yılki seçimlerin başabaş bir yarışma olacağını, bu yüzden birkaç yüz oyun sonucu belirleyici olabileceğini söyledi. Soykan, NSU teröründen dolayı Müslümanlar arasındaki kararsız seçmenlerin sayısının yüksek olabileceğini tahmin ederken, küsmek yerine sandık başına gitmenin daha gerekli olduğunu vurguladı.

Soykan, ırkçı partilerin yine azınlıklara karşı kışkırtmaktan başka hiçbir fikirlerinin bulunmadığını, çoğunlukla mülteci kamplarını, insan hakları derneklerini ve camileri hedef aldıklarını belirterek, ırkçı provakosyonlar nedeniyle birçok ailenin sindirildiğini ve yalnızca camiye gidebilmek gibi temel haklarıyla yetindiklerini ifade etti. ZMD Genel Sekreteri Soykan, tüm demokratik partilerin, neonazilerin sözde partilerine karşı tavır koyarak karşı gösteriler yapmasının cesaret verici bir durum olduğunu kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2013, 11:39
banner53
YORUM EKLE

banner39