banner39

Almanya sınırlarda kontrolü sıkılaştırdı

Almanya'ya gelen mülteci sayısı azalmadığı takdirde, Federal Polis sınırlarda görev yaparak mültecileri içeriye sokmayacak, gerekirse şiddet kullanacak.

Avrupa 15.12.2015, 17:46 15.12.2015, 18:44
Almanya sınırlarda kontrolü sıkılaştırdı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Alman basınında çıkan bir haberde, Federal Polis Teşkilatının özellikle Avusturya sınırında fazla sayıda mültecinin engellenmesi için görev yapacağı, gerekirse su sıkıcı kullanarak mültecilerin sınırı geçmesine izin vermeyeceği bildirildi.

'Die Welt' isimli gazete, Federal Polis Teşkiatı Başkanı Dieter Romann'ın yeni hazırlanan önlemleri federal hükümete sunduğunu belirtti.

Buna göre yeni önlemler üç görev hattından oluşuyor. Acil bir durumda Avusturya ile Almanya arasındaki 60 sınır kontrol noktası ile Salzach ve Inn nehirleri üzerindeki sınır köprüleri kapatılacak.

Buralarda gerekirse polis mültecilerin girmelerini engellemek için su sıkıcılar kullanacak. Sınır gerisinde ise sınırı geçmiş olan mültecilerin yakalanması sağlanacak. Üçüncü görevle de Bavyera Eyaletindeki ilk kabul merkezlerinde bulunan mülteciler, helikopterlerle tekrar sınır ötesine götürülecek.

Federal Polis Teşkilatından yapılan açıklamada böyle bir görevin sürekli yapılmasının mümkün olmadığı, hazır güçlerin desteği olsa dahi en fazla 7 gün böyle bir görevin yerine getirilebileceği bildirildi.

banner53
Yorumlar (0)
24
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?