banner39

Almanya Somali polis programına 1 Milyon Euro katkıda bulundu

Somali'de güçlü ulusal ve devlet düzeyinde polis hizmetleri geliştirmeyi amaçlayan iki aşamalı bir polislik yapısına destek amacıyla Almanya'dan 1 Milyon Euro yardım yapıldı

Avrupa 11.12.2019, 12:24 11.12.2019, 12:49
Almanya Somali polis programına 1 Milyon Euro katkıda bulundu

Alman hükümeti 10 Aralık Salı günü Somali'deki ortak polis programına destek olmak için bir milyon euro katkıda bulundu.

Almanya federal dış ofisinin sağladığı fonlar Somali'de barış inşası ve istikrar çabalarında yardımcı olmak üzere tahsis edildi.

Ortak polis programı, Birleşmiş Milletler Polisi ve BM Yardım Misyonu'nun planlama ve bilgi alışverişinde Federal Üye Devlet polis hizmetlerini destekleme projesidir.

Program, Afrika Boynuzu ülkesinde güçlü ulusal ve devlet düzeyinde polis hizmetleri geliştirmeyi amaçlayan iki aşamalı bir polislik yapısını desteklemektedir.

Federal İç Güvenlik Bakanlığı öncülüğünde, programın devam eden güvenlik sorumluluklarının Somali'deki Afrika Birliği Misyonundan (AMISOM) Somali'nin güvenlik güçlerine geçişini hızlandırması bekleniyor.

Somali hükümetine ve programın başlamasından bu yana uluslararası ortaklarına göre, Federal ve eyalet düzeyindeki hükümetler topluluklarına daha etkili polis hizmetleri sunma konusunda daha büyük sorumluluk üstlendiler.

Kaynak: Halbeeg.com, www.dunyabulteni.net

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?