banner39

banner35

'Almanya ve Avusturya'da da işsizlik artıyor'

Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Kılıç, Almanya ve Avusturya gibi ülkelerde de işsizlik oranlarının arttığını belirtti

Avrupa 23.02.2017, 20:20 23.02.2017, 20:20
'Almanya ve Avusturya'da da işsizlik artıyor'

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Kılıç, Almanya ve Avusturya gibi ülkelerde de işsizlik oranlarının arttığını belirtti.

Kılıç, Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen "Kayıtlı İstihdamın Önemi ve İşverenlere Yönelik Teşvikler" konulu konferansta, dünyada küresel genç işsizlik rakamlarının arttığını söyledi.

Yeni iş yaratma konusunun önemli bir sorun haline geldiğini belirten Kılıç, "Geçen hafta Almanya ve Avusturya'daydım. Almanya ve Avusturya gibi ülkelerde de işsizlik artıyor. Genç işsizlerin sayısı oralarda da ciddi şekilde artış gösteriyor. Hatta bu ülkelerde işsizlik, aşırı milliyetçiliğe, ırkçılığa varacak hadiselere sebep oluyor." diye konuştu.

Cem Kılıç, işsizlik ve kırılgan istihdamın, olumsuz ekonomik şartların yarattığı en tehlikeli koşullar olduğunu söyledi.

Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?