banner39

Almanya'da 1 Mayıs göstericilerine sert müdahale-FOTO

Almanya'da dün akşam 1 Mayıs gösterileri için toplanan kalabalıkla polis arasında arbede yaşandı. Polis TOMA'lar ve coplarla göstericilere müdahale etti

Avrupa 02.05.2014, 14:39 02.05.2014, 14:43
Almanya'da 1 Mayıs göstericilerine sert müdahale-FOTO

Almanya'nın Hamburg kentinde 1 Mayıs kutlamaları kapsamında düzenlenen yürüyüşe katılanlara polis müdahale etti. 50'den fazla kişi yaralandı, çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Hamburg'un St. Pauli ilçesindeki Feldstrasse metro durağı önünde akşam saatlerinde toplanan yaklaşık 3 bin kişi, Rote Flora Kültür Merkezi'ne doğru yürüyüşe geçti. Budapester Caddesi'nde göstericiler arasındaki bazı grupların, güvenlik güçlerine taş, şişe ve torpil atması üzerine polis müdahale etti. Burada göstericiler arasındaki bazı kişiler gözaltına alındı.Daha sonra Budapester Caddesi'ni kapatan polis ekipleri, maske ya da bezle yüzünü kapatanların bunları çıkarmamaları durumunda yürüyüşe izin verilmeyeceği anonsunu yaptı. Barikat kurup, lastik yakan göstericilerin yüzlerini açmaları ardından yürüyüş devam etti.Millerntor Meydanı'ndan geçerek yeniden Feldstrasse metro durağının önüne gelen göstericilerin dağılmamaları üzerine polis, toplumsal olaylara müdahale araçlarıyla (TOMA) su sıkarak gruba müdahale etti. Göstericiler de polise taş ve şişe fırlattı.

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?