banner39

Almanya'da ABD ile ticaret anlaşmasına tepki

Alman SPD'nin gençlik teşkilatı 'Jusos', ABD ve Kanada ile AB arasında planlanan serbest ticaret anlaşması görüşmelerinin derhal durdurulmasını istiyor.

Avrupa 19.09.2014, 17:52 19.09.2014, 18:10
Almanya'da ABD ile ticaret anlaşmasına tepki

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Alman federal hükümetin sosyal demokrat ortağı SPD'de, AB ile ABD arasında planlanan transatlantik serbest ticaret anlaşması TTIP ile Kanada ve AB arasında planlanan serbest ticaret anlaşması CETA, tartışmalı birer konu olmaya devam ediyor.

SPD Gençlik Kolları JUSOS Genel Başkanı Johanna Uekermann, Alman 'Handelsblatt' gazetesine verdiği demeçte, taraflar arasındaki görüşmelerin derhal durdurulmasını istediklerini, görüşmelerin hedeflerinin ve şimdiye kadar alınan sonuçların şeffaf ve anlaşılır bir şekilde tüm vatandaşların bilgisine sunulmasını taleb ettiklerini söyledi.

Uekermann, JUSOS olarak TTIP ve CETA ticari ortaklık anlaşmalarına karşı olmadıklarını, ancak her iki anlaşmayla ilgili şimdiye kadar ortaya çıkan bilgilerin tehlikeli olduğunu, tartışmalı yatırım koruma bölümlerinin Avrupa tarafından çekilemeyecek ağırlıkta olduklarını belirtti. Birçok bölümlerinin de Avrupa demokrasisini zayıflattığından anlaşmada yeralmaması gerektiğini vurguladı.

banner53
Yorumlar (0)
11
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?