Almanya'da bir PKK'lı hakkında dava açıldı

Almanya'nın Hamburg şehrinde PKK'ya para yardımı toplamak ve ideolojik eğitim programları düzenlemekle suçlanan bir kişi hakkında dava açıldı.

Avrupa 13.02.2015, 11:31 13.02.2015, 17:30
Almanya'da bir PKK'lı hakkında dava açıldı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya'nın kuzeyindeki Hamburg Başsavcılığı 46 yaşındaki bir kişi hakkında PKK için para yardımı topladığı gerekçesiyle dava açtı. Bu kişinin daha önce Kuzey Ren Westfalya Eyaletinde PKK koordinatörlük görevi yaptığı bildirildi.

Hamburg Başsavcılık sözcüsünün verdiği bilgiye göre PKK'lı kişi hakkındaki dava 2 Şubat'ta açıldı. 'Kahraman' takma adlı kişi, PKK için para toplamak ve örgüt için yeni savaşçı üyeler kazanma çalışması yapmakla suçlanıyor. Ayrıca PKK tarafından Almanya'da düzenlenen toplantı ve programlara daha fazla kişinin katılımını sağlamak için de çalıştığı bildirildi.

Kahraman takma adlı PKK'lı, 2013 Ocak ayından aynı yılın ortasına kadar Duisburg, Köln, Bilelefeld ve Dortmund şehirlerini kapsayan PKK-Orta bölümünü idare etti. Daha sonra 2014'ün yarısına kadar da Bremen, Hamburg, Kiel, Berlin ve Saksonya Eyaletini kapsayan PKK-Kuzey bölgesinin idareciliğini yaptı. Geçen yıl 29 Ağustos'ta polis tarafından gözaltına alınarak tutuklandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?