banner39

banner35

Almanya'da birçok şehirde polis baskını

Almanya'da dün geceden bu yana birçok şehirde IŞİD örgütüne yönelik polis baskınları gerçekleştirildi

Avrupa 10.08.2016, 15:38 10.08.2016, 15:38
Almanya'da birçok şehirde polis baskını

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Almanya'da Duisburg ve Dortmund başta olmak üzere bir çok şehirde dün geceden bu yana terör şüphelerine yönelik polis bakınları yapıldı.

Polis baskınları sırasında Suriye ve Irak uyruklu bazı şahıslar Almanya Ceza Kanunu 129'ncu madde gereğince yurtdışındaki bir terör örgütüne destek vermekle suçlandı.

Devlet kriminal polis sözcüsü polis baskınlarını doğruladı ancak daha detay bilgilerin başsavcılık tarafından verileceğini söyledi.

Başsavcılık'tan yapılan açıklamada, 2015 yılı başından bu yana IŞİD üyesi ve destekçisi olduklarından şüphelenilen üç kişi olduğu belirtildi.

IŞİD Almanya'da terör listesine alınarak faaliyetleri yasaklanan örgütler arasına alındı.

İçişleri Bakanı Ralf Jäger, öğlen gerçekleşen aramalar sırasında hiçbir tutuklama olmadığını açıkladı. Baskınların, "radikalleşmeyi kışkırtan acemi erkeklere" karşı olduğunu belirtti.

Şehirde gençlerin cihad çağrısıyla bedava Kur'an dağıtmaya başladığı öne sürüldü.

Seyahat acentası sahibi Hasan C., vea Nisan ayında yaşanan Essen Sih tapınağına yapılan suikastin şüphelilerir, Yussuf T. (Gelsenkirchen) ve Muhammed B. (Essen)'in uzun zamandır takipte olduğu verilen bilgiler arasında.

SELEFİLİK VE SURİYE

Duisburg Polis daha sonra zaten "baş belası konuşmalar" olarak adlandırılan birkaç kez orada görünümünde seyahat acentesi gerçekleştirmiş teyit ve almıştı. C. iki genci tanımak için değil beyan, ama onun Arapça-saat sona duyurmuştu. Henüz şüphesi uzayda, kendi kendini ilan eden İmam Selefi sahnede ve aynı zamanda Suriye'ye temas vardı.

 

 

 

Aşağı Saksonya Ceza Dairesi Meslektaşlarım sabah eyleme katıldı: Onlar vaiz Ebu walaa diğer aile üyeleri arasında, evlerini aradı. Hildesheim bir kapatma davası yapar içinde "Alman-İslam grubunun" karşı, bu adam gizli servisi siperliği üç yıl geçti.

Zaten temmuz sonu Niedersachsen "İslam daire", aksiyon ve cami arandı vardı, ancak o zaman oldu önde tanındı. Hildesheim bir "radikal Salafistenszene ülke çapında hotspot" olarak kabul edilir İçişleri Bakanı Boris Pistorius diyor. Genç erkekler de cihada katılmak için motive olacağını cami, bu çağırılır "kâfirlerin nefret."

Verdächtige sollen in NRW Kämpfer für IS rekrutiert haben | WAZ.de - Lesen Sie mehr auf:
http://www.derwesten.de/staedte/duisburg/verdaechtige-sollen-in-nrw-kaempfer-fuer-is-rekrutiert-haben-id12085357.html#plx416040942

Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?