banner39

banner35

Almanya'da bu yılki iltica başvuruları rekora gidiyor

Alman Federal İçişleri Bakanlığı, bu yıl sonuna kadar Almanya'daki iltica başvurusu sayısının 800 bini bulacağını bildirdi.

Avrupa 20.08.2015, 11:23 20.08.2015, 11:23
Almanya'da bu yılki iltica başvuruları rekora gidiyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Daha önce Alman Federal hükümeti tarafından yapılan açıklamalarda, bu yılın sonuna kadar yapılan iltica başvurularının 450 bini bulacağı bildirilmişti. Ancak dün mülteci sayısı tahminlerini kamuoyuna duyuran Federal İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, bu sayının 800 bini bulacağını söyledi.

Bunun herkes için bir sınav olduğunu belirten De Maiziere, ancak bu gelişmenin Almanya için bir zorluk ifade etmediğini, birkaç yıl için çok sayıda mülteci geleceğini hesaba katarak hareket etmek gerektiğini ifade etti. De Maiziere, Almanya'ya gelen her mültecinin güveni sağlanarak, insan onuruna yakışır bir şekilde, hoşgörüyle karşılanması gerektiğini vurguladı.

De Maiziere'nin tanıttığı mülteci tahminleri, Federal Göç ve Mülteciler Dairesi BAMF tarafından hazırlandı. Alman eyaletleri ve mahalli yönetimler, yeni tahminlere ve giderak artan mülteci sayısına göre federal yönetimden daha fazla mali destek istiyorlar.

Almanya tarihinde şimdiye kadar bir yıl içinde hiç bu kadar çok sayıda mülteci gelmemişti. Son olarak en yüksek düzeyde, 1992'de 440 bin iltica başvurusu yapılmıştı.

Yorumlar (0)
23
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?