Almanya'da cepten internete girişler iki kat arttı

Almanya'da her iki internet kullanıcısından birinin cep telefonuyla ya da tablet bilgisayarıyla da internete girdiği belirlendi.

Almanya'da cepten internete girişler iki kat arttı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Alman Federal İstatistik Dairesinin bildirdiğine göre, Almanya'da insanlar artık yalnızca evlerinde internet kullanmıyorlar. Cep telefonlarıyla da internete girenlerin sayısı geçen yıl yüzde 43 oranında artarak yaklaşık 30 milyonu buldu.

2012 yılında cep telefonları ya da tablet bilgisayarlarla internete girenlerin oranı, toplam kullanıcıların yüzde 37'sini teşkil ediyordu. Bu yıl ise bu oran yüzde 51'e ulaştı. Özellikle gençler mobil internet imkanını daha çok kullanıyor. Yaşları 16 ile 24 arasındaki internet kullanıcılarından yüzde 81'i bu şekilde cep telefonu ya da tablet bilgisayarla da internete giriyor.

Federal İstatistik Dairesinin tesbitlerine göre yaşlılar ve kadınlar mobil internet imkanını daha az kullanıyorlar. Yaşları 24 olan erkek internet kullanıcılardan yüzde 67'si mobil olarak da internete girerken, aynı yaştaki kadınlardan yalnızca yüzde 57'si mobil imkanı da kullanıyor.

Yaşları 44 olan internet kullanıcısı erkeklerden ise yüzde 39'u, kadınlardan da yüzde 27'si cep telefonları ya da tablet bilgisayarlarıyla mobil internet imkanından yararlanıyorlar.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2014, 18:09
banner53
YORUM EKLE

banner39