banner39

Almanya'da DİTİP binasına molotoflu saldırı

Saldırıya uğrayan Stuttgart'taki Diyanet İşleri Türk İslam Birliği Camisi'nin kitap satış bölümü hasar gördü

Avrupa 15.12.2015, 14:14 15.12.2015, 17:33
Almanya'da DİTİP binasına molotoflu saldırı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Almanya'nın Stuttgart kentinde, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Feuerbach Camisi'ne ait kitap satış dükkanına düzenlenen saldırıda hasar oluştuğu bildirildi.

DİTİB Genel Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, gece kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce yanıcı ve patlayıcı cisimler kullanılarak camiye ait kitap satış dükkanına saldırı düzenlendiği ifade edildi.

Saldırının gece yapılması ve o anda dükkanda kimsenin bulunmaması nedeniyle yaralanan kimsenin olmadığı belirtilen açıklamada, caminin içinin de zarar görmediği anlatıldı.

Saldırının ardından Stuttgart Din Hizmetleri Ataşesi Dr. Bilal Doğan ve Eyalet Birliği yöneticilerinin, cami derneğine gelerek dernek yöneticilerinden saldırı ile ilgili bilgi aldıkları kaydedildi.

Stuttgart Feuerbach DİTİB Camisi’ne yapılan saldırının Almanya'da yaşayan Müslüman toplumu endişeye sevk ettiği vurgulanan açıklamada şöyle denildi:

"Endişemiz, son zamanlarda artış gösteren mabetlere yönelik saldırıların faillerinin bulunamaması sebebiyle artmaktadır. Diyanet İşleri Türk İslam Birliği olarak, mabetlere yönelik saldırı ve şiddet eylemlerini, ayrıca toplumsal kargaşanın her türlüsünü kararlılıkla, nefret ve şiddetle kınıyoruz. Saldırıların faillerinin Alman emniyet birimlerince en kısa sürede kanun önüne çıkarılacağını ümit ediyor, böylesine menfur olayların bir daha tekrarlanmamasını diliyoruz."

banner53
Yorumlar (0)
24
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?