banner39

Almanya'da hükümeti kurma çalışmaları: Teklifi yineledi

Almanya'da bayrağı Angela Merkel'den devralan CDU Genel Başkanı Armin Laschet, FDP ve Yeşillere hükümet kurma teklifini yineledi.

Avrupa 07.10.2021, 20:46 07.10.2021, 21:02
Almanya'da hükümeti kurma çalışmaları: Teklifi yineledi

Almanya'da Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Genel Başkanı Armin Laschet, Yeşiller ve Hür Demokrat Parti (FDP) ile Jamaika koalisyonu kurmak için son saniyeye kadar bekleyeceklerini söyledi.

Laschet, Berlin'de düzenlediği basın toplantısında, Sosyal Demokrat Parti (SPD), Yeşiller ve FDP arasında başlayan koalisyon görüşmelerine işaret ederek, "CDU olarak FDP ve Yeşillere hükümet kurma teklifimiz son saniyeye kadar geçerlidir. Kapıları biz kapatmıyoruz." dedi.

CDU olarak genel seçimlerden ikinci çıktıklarını vurgulayan Laschet, "Görüşmeler, süreç nasıl gelişecek? Bütçe ve vergi gibi konular nasıl olacak? FDP'nin tutumu ne olacak? Gelişmeleri çok sıkı takip edeceğiz." diye konuştu.

Laschet, Almanya'da kişiler üzerinden yapılan eleştirileri yanlış bulduğunu belirterek, "Önce vatan sonra parti daha sonra kişiler gelir. Jamaika projesi, bir kişi yüzünden başarısız olmayacak." ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?