banner39

Almanya'da internetten alışveriş artıyor

Almanya'da internetten alışveriş giderek artıyor, tüketiciler bir ürünü almadan önce en azından internetten araştırıyor.

Avrupa 22.03.2012, 14:41 22.03.2012, 14:41
Almanya'da internetten alışveriş artıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

ABD'deki 'Boston Consulting Group' tarafından yapılan bir araştırmaya göre Almanya'da internet ticaretinin yıllık olarak yüzde 8 oranında artması bekleniyor. Araştırma sonuçlarına göre internetteki alışverişin Alman gayri safi milli hasılasındaki payının 2016'ya kadar 118 milyar Avroya yükselerek yüzde dördünü oluşturacağı tahmin ediliyor.

2010'daki verilere göre internet ekonomisindeki gelir Alman gayri safi milli hasılasının yüzde üçünü oluşturuyordu. Bu şekilde Alman internet ticareti, madencilik, otel ve gastronomi işletmelerini geride bıraktı.

İnternet bundan 20 yıl önce sadece yüksek gelirliler tarafından kullanılırken, artık 2016'ya kadar G20 ülkelerinde yaşayanların yarısının internet kullanabileceği tahmin ediliyor. Sosyal ağların yaygınlaşması, internet kullanımının daha da artmasına yolaçtı.

Boston Consulting Group'un araştırmasına göre G20 ülkelerinde dükkanlarda satılan mallardan 1 trilyon 300 milyar Dolarlık kısmı, müşteriler tarafından önce internette araştırıldıktan sonra alındı. Yine yapılan araştırmalar, internette kendisini temsil eden ve tanıtan şirketlerin diğerlerine göre daha hızlı bir şekilde büyüdüklerini gösterdi.

banner53
Yorumlar (0)
20
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?