banner39

Almanya'da ırkçı NPD'liler tutuklandı

Alman ırkçı parti NPD'nin Genel Başkanı 12 partiliyle birlikte, adam yaraladıkları zannıyla polis tarafından geçici olarak gözaltına alındı.

Avrupa 12.09.2013, 11:59 12.09.2013, 11:59
Almanya'da ırkçı NPD'liler tutuklandı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya'nın Aschaffenburg şehrinde seçim toplantısı yapan ırkç parti NPD'nin Genel Başkanı Holger Apfel diğer 12 NPD'li ile birlikte geçici olarak gözaltına alındı. Aschaffenburg polisinin verdiği bilgiye göre NPD'liler adam yaralama suçu işledikleri gerekçesiyle tutuklandı.

Polisin verdiği bilgiye göre ırkçı NPD'liler, seçim standı kurdukları caddeden geçenlerle aralarında çıkan tartışmada, yoldan geçen bu kişilere yangın söndürücü ile köpük sıktılar. Bu olaydan kısa bir süre sonra yine buradan geçen bisikletli bir kişiye de ırkçılar yangın söndürücü ile köpük sıktılar. Köpüğün etkisiyle gözleri yanan bisikletli kişi, polise giderek NPD'lilerden şikayetçi olduğunu bildirdi. Şikayet üzerine harekete geçen polis, Hanau şehrindeki seçim mahalline gitmek üzere hareket eden NPD'lilerin araba konvoyunu durdurdu. Irkçılardan hiçbiri suçunu üstlenmeyince, polis tarafından 13'ü de tutuklandı.

Tutuklananlar arasında NPD Genel Başkanı Holger Apfel de bulunuyordu. Apfel aynı zamanda NPD'nin Saksonya Eyalet Parlamentosunda fraksiyon başkanlığını yapıyor. Apfel ve diğer partililer kimlik tesbiti yapıldıktan sonra serbest bırakıldılar.

Yorumlar (0)
17
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?