banner39

Almanya'da ırkçılar polis öldürdü

Almanya'nın Bavyera Eyaleti'nde, kendilerini “İmparatorluk Vatandaşı” olarak nitelendiren ırkçı gruba üye Wolfgang P. (49)'nin silahlı saldırısı sonucu yaralanan polis öldü

Avrupa 20.10.2016, 12:55 20.10.2016, 13:56
Almanya'da ırkçılar polis öldürdü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Almanya'nın Bavyera Eyaleti'nde, kendilerini “İmparatorluk Vatandaşı” olarak nitelendiren aşırı sağcı gruba üye Wolfgang P. (49)'nin silahlı saldırısı sonucu yaralanan polis öldü. Saldırgan dün Georgensgmünd kentindeki evinde arama yapmak isteyen Özel Hareket Timi (SEK) polislerine ateş ederek 4 polisi yaralamıştı. Polis sözcüsü, üç kurşunla yaralanan 32 yaşındaki polisin bu sabah hastanede öldüğünü açıkladı.

Avcı olan ve 31 ruhsatlı silahı bulunan ancak daha sonra ruhsatı iptal edilen Wofgang P.'nin polislere yönelik silahlı saldırısına Alman siyasetçiler tepki gösterdiler.

Ölen polisin yakınlarının acısını paylaştığını belirten Federal İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, “Aşırı sağcıların polislere yönelik artan şiddeti kabul edilemez” dedi. Sosyal Demokrat Parti SPD Federal Milletvekili Johannes Kahrs ise, aşırı sağcı “İmparatorluk Vatandaşı” hareketine yönelik sert tedbirler istedi.

“İmparatorluk Vatandaşı” grubunun üyeleri şu anki Alman devletini tanımıyorlar. Bu yüzden vergi vermeyi reddeden grup üyeleri, resmi kurumların işlemlerini, mahkeme kararlarını da geçersiz kabul ediyorlar.

Grup üyelerine göre Alman İmparatorluğu'nun devamı olan devlet şu anda işgal altında ve sömürülüyor. Grubun kendi aralarından seçtiği bir kralları var ve kendi bastıkları parayı kullanıyorlar.

banner53
Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?