banner15

Almanya'da Milli Görüş Kur'an okuma yarışması düzenledi

Almanya Milli Görüş Teşkilatı IGMG tarafından 31 Ekim Pazar günü Leverkusen şehrinde 27. Kur'an-ı Kerim okuma yarışması düzenleniyor.

Almanya'da Milli Görüş Kur'an okuma yarışması düzenledi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya Milli Görüş Teşkilatı IGMG, Leverkusen şehrinde 27. kez 'Avrupa Kur'an-ı Kerim Tilavet Yarışması' düzenliyor. 31 Ekim Pazar günü yapılacak yarışmaya tüm Avrupa ülkelerinden yarışmacılar katılıyor.

Yarışma ile ilgili IGMG internet sitesinde bir açıklama yapan Genel Başkan Yardımcısı ve İrşad Başkanı Celil Yalınkılıç, 27 yıllık geçmişe sahip Kur'an-ı Kerim yarışmasının birkaç nesli temsil ettiğini belirtti.

Celil Yalınkılıç ayrıca şunları söyledi: “Mesele sadece Kur’an’ın okunması meselesi değil elbette. Kur’an’ın okunmasını da içine alan, ama özünde Kur’an’ın hayatımızın, gönlümüzün, fikrimizin yönlendiricisi olduğunu idrak edebilme, Kur’an’ı anlama meselesidir. Kur’an güzel tilavet edilip öğrenilmekle birlikte bize ne diyor, bizden ne istiyor onu bilmektir temel amacımız. Kur’an bizim hayat rehberimizdir. Bu yüzdendir ki bu yarışma Kur’an’a hizmet yolundaki teşviklerden sadece birisidir. 

Yarışmada iki ayrı yaş grubunda 4’er talebemiz yarışacaktır. Bu vesile ile bir kez daha bu yarışmayı başlatarak Kur’an’a hizmet yolunda çok güzel bir gelenek oluşturan, adları tarihe altın harflerle geçen hocalarımızı, idarecilerimizi, cemiyetlerimizi, gençlerimizi ve ailelerini tebrik ediyorum. Öte yandan kız ve erkek öğrenciler olmak üzere toplam 855 öğrencimiz hafızlık eğitimi almaktadır. Bu yolda bu mübarek hizmetleri başlatanlar ve devam ettirenler bilmeliler ki bu hizmetlerin devam etmesi hâlinde amel defterleri kapanmayacak ve kendileri için sadaka-i câriye olarak yazılmaya devam edecektir. 

Bu vesileyle, tüm kardeşlerimizi 31 Ekim tarihinde Almanya’nın Leverkusen kentinde yapılacak olan bu yarışmaya davet ediyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2015, 19:27
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35