banner39

Almanya'da mülteci yurdu kundaklandı

Almanya'nın doğusundaki Saksonya Eyaletinde bir mülteci yurdu kundaklandı, 6 mülteci yaralandı.

Avrupa 21.04.2015, 17:56 21.04.2015, 17:56
Almanya'da mülteci yurdu kundaklandı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya'nın Saksonya Eyaletine bağlı Schmiedeberg şehrindeki bir mülteci yurdu kundaklandı, çıkan yangında 4 mülteci yaralandı. Polis, saldırıyı kimin yaptığı konusunda henüz herhangi bir bilgi elde edemedi. Mülteci yurdunda kalan 60 kişi başka bir yere nakledildi.

Polisin verdiği bilgiye göre Pazar akşamı yapılan saldırı sonucu önce yan binadaki odalar yanmaya başladı, daha sonra yangın asıl binadaki bir odaya sıçradı. Yaşları 23 ile 34 arasında 4 kişi yaralandı. Bunlardan üçü dumandan zehirlenmiş olabilecekleri düşünülerek hastahaneye götürüldü. Dördüncü kişi ise yangın nedeniyle korkarak pencereden atladığı için yaralandı.

Yangın mahallinde polis tarafından yapılan incelemeler dün de devam etti. İncelemelerde drone ve özel eğitimli köpek kullanıldı. Mülteci yurdu yangın sonrası oturulamaz hale geldi. Maddi hasarın ne kadar olduğu konusunda bir bilgi verilmedi.

Diğer taraftan yine Almanya'nın doğusundaki Chemnitz şehrinde de Cumartesi günü mültecilerin oturduğu bir ev yandı. Evde oturan Kosovalı bir aile ile Tunuslu iki mülteci yangın sonucu yaralandılar. Polisin verdiği bilgiye göre 4 yetişkinle birlikte 2 yaşında bir kız çocuğu ve 9 yaşında bir oğlan çocuğu, dumandan zehirlenmiş olabilecekleri gözönüne alınarak hastahaneye kaldırıldı.

Chemnitz'deki evin herhangi bir saldırıya uğramadığı, birinci kattaki evde bir yatağın yandığı ve tüm binaya yayıldığı bildirildi. Binada oturan 30 kişi yangın nedeniyle dışarı fırladı ve itfaiye tarafından güvenli bir mekana götürüldü.

Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?