Almanya'da mülteci yurduna silahlı saldırı

Almanya'nın Saksonya Eyaletindeki bir mülteci yurduna, iki gece arda arda ateş edilerek duvarları ve pencereleri kurşunlandı.

Almanya'da mülteci yurduna silahlı saldırı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya'nın doğusundaki Saksonya Eyaletine bağlı Böhlen şehrinde bir mülteci yurduna ateş edilerek silahlı saldırı yapıldı. Polis sözcüsünün verdiği bilgiye göre, kimliği belirsiz kişiler tarafından yapılan saldırı sonucu ölen ya da yaralanan olmadı. Geçen hafta sonu Cumartesi ve Pazar akşamları mülteci yurdu ard arda iki kez kurşunlandı.

Saldırı sonucu mülteci yurdunun pencereleri ve ön cephe duvarları hasar gördü. Saksonya Polis Teşkilatı aşırı eylemlerle mücadele masasının olay hakkında araştırma başlattığı bildirildi. Kullanılan silah ya da silahlar hakkında, araştırmanın devam ettiği gerekçe gösterilerek ayrıntılı bilgi verilmedi.

Silahlı saldırıların yapıldığı gecelerde yurtta kaç mültecinin bulunduğu da kesin olarak bilinmiyor. Eski bir otelden yurda dönüştürülen binaya 180 mülteci yerleştirilmişti. Son aylarda Almanya'daki mülteci yurtlarına yapılan saldırılar giderek artıyor. En son Saksonya Eyaletinin Meissen şehrinde Haziran ayı sonunda, henüz inşaat halindeki bir mülteci yurduna saldırı yapıldı. Henüz saldırıyı yapanların kim olduğu belirlenemedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2015, 11:30
banner53
YORUM EKLE

banner39