banner15

Almanya'da mültecilere saldırılar 4 kat arttı

Alman Federal Kriminel Dairesi BKA, Almanya'da mülteci yurtlarına saldırıların geçen yıla göre 4 kat arttığını bildirdi.

Almanya'da mültecilere saldırılar 4 kat arttı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Alman Federal Kriminel Dairesi BKA'nın bildirdiğine göre, bu yıl Almanya'daki mülteci yurtlarına yapılan saldırılar yaklaşık 4 misli arttı. Bu yıl şimdiye kadar mültecilerin kaldığı mekanlara yapılan saldırıların sayısı, 53'ü kundaklama olmak üzere, 104 olarak kaydedildi.

'Die Welt' gazetesinin haberine göre geçen yıl mülteci yurtlarına 28 saldırı yapılmıştı. Bu yılki saldırıların sayısı, mültecilere karşı propaganda ve halkı kışkırtma eylemleri de katıldığında 637'ye yükseliyor. Bu yılın ilk üç ayında, mülteci karşıtı cezayı gerektiren suçların sayısı 303 olarak tescil edildi.

Mülteci yurtlarının işletmesini yapan kurumlar, saldırıların giderek artmasından şikayetçi oldular. Evangelist Kilise'ye bağlı 'Diakonie' Başkanı Ulrich Lilie, gazeteye verdiği demeçte, içinde mültecilerin kaldığı meskenlere yapılan saldırıların da giderek arttığını, durumdan büyük endişe duyduklarını söyledi.

Çok az sayıda saldırının açıklığa kavuşturulmasını eleştiren Lilie, güvenlik kurumlarının daha istikrarlı, hızlı ve başarılı kovuşturma yapmaları gerektiğini, ancak bu şekilde şiddet eylemlerinin artmasının önüne geçilebileceğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2015, 12:15
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35