banner15

Almanya'da Müslüman doktordan Suriyeliler için açlık grevi

Almanya'da Müslüman doktor, BM'nin Suriye'ye umursamaz tavrını protesto etmek için açlık grevine başladı.

Almanya'da Müslüman doktordan Suriyeliler için açlık grevi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya'nın Braunschweig şehrinde yaşayan doktor Sadık El-Musuli, Suriye'de yaşanan insanlık dramına karşı Birleşmiş Milletler'in umursamaz tavrını protesto etmek için Perşembe gününden itibaren açlık grevine başladı.

İslam Konseyi ZMD'nin de üyesi olan ve Braunschweig İslam Cemaati Başkanlığı görevini yürüten El-Musuli medyaya ve çevresine gönderdiği bir e-mail ile açlık grevi eylemine başladığını duyurdu. Mailinde Dr. El-Musuli, bir yıldan beri Şam'ın Gota semtinin ve Homs şehrinin kuşatma olduğunu ve Esad rejiminin burada insanları sadece bilinen silahlarla, roket ve Rus uçaklarından atılan bombalarla katletmediğini, aynı zamanda aç ve susuz bırakarak da öldürdüğünü belirtti.

Suriye'de Esad rejiminin üç yolla insanları öldürdüğünü ifade eden Dr. El-Musuli, bunlardan birinin bilinen silahlarla yapıldığını ve kanlı olduğunu, ikincisinin kimyasal gazla yapıldığını, kansız ama kesin olarak öldürdüğünü, üçüncü yolun da aç ve susuz bırakarak yapılan yavaş öldürme yolu olduğunu kaydetti.

El-Musuli, mailin sonunda bir yıldan beri muhasara altında tutulan Homs şehrindeki ve Şam'ın Gota semtindeki insanlarla dayanışma içinde olduğunu göstermek için açlık grevine başladığını bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2013, 16:01
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner47

banner48