banner39

Almanya'da nefret suçlarına daha fazla ceza talebi

Almanya'nın Kuzey Ren Westfalya Eyaleti (NRW) Adalet Bakanı, Köln'de ırkçıların çıkardığı olaylar nedeniyle, nefret suçlarının daha sert cezalandırılması gerektiğini bildirdi.

Avrupa 28.10.2014, 12:06 28.10.2014, 12:06
Almanya'da nefret suçlarına daha fazla ceza talebi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya'nın Köln şehrinde Pazar günü huligan ve neonazilerin ortak yaptıkları İslam karşıtı gösteride, ırkçılarla polis arasında çatışma çıkmış, son verilere göre 49 polis yaralanmıştı. Bu olaylara dikkat çeken Kuzey Ren Westfalya NRW Adalet Bakanı Thomas Kutschaty, yabancı düşmanlığından kaynaklanarak işlenen suçlara daha sert cezalar verilmesi gerektiğini belirtti.

Haftalık dergi 'Spiegel'in internet yayınına demeç veren Kutschaty, 'Caddelerimizde nefret tohumu ekmek isteyenler, kanunun sertliğini hissetmelidir.' dedi. Federal yönetime ve eyalet yönetimlerine çağrıda bulunan NRW Adalet Bakanı, acilen gerekli düzenlemelerin yapılmasını taleb etti. Almanya'nın dünyaya açık ve hoşgörülü bir ülke olduğunu, bunun aşırı kaotlar tarafından bozulmasına izin verilmemesi gerektiğini savundu.

Federal hükümet tarafından Ağustos ayında bir kanun teklifi hazırlanarak, ırkçı ve yabancı düşmanı, ya da diğer türden insan onurunu zedeleyici suçlarda cezanın yüksekliğine daha çok dikkat edilmesi öngörülmüştü. Ancak Federal Parlamento'dan kesin karar henüz çıkmadı.

banner53
Yorumlar (0)
20
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?