banner15

Almanya'da öldürülen mülteci çocuğa anma töreni

Almanya'nın Potsdam şehrinde, öldürülen mülteci çocuk Muhammed ve Alman çocuk Elias için yapılan anma törenine yüzlerce kişi katıldı.

Almanya'da öldürülen mülteci çocuğa anma töreni

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya'nın doğusundaki Potsdam şehrinde yapılan anma törenine yüzlerce kişi katıldı. Öldürülen 6 yaşındaki Alman Elias ile 4 yaşındaki Suriye asıllı mülteci çocuk Muhammed için yapılan Schlaatz semtindeki törende, mumlar yakılarak, tören yerine çiçekler ve oyuncaklar konuldu. Törende Sachsen-Anhalt eylatinde 6 aydan beri kayıp olan bir başka çocuk Inga da hatırlandı.

Elias kaçırıldığı Temmuz ayı başına kadar ailesiyle birlikte Schlaatz semtinde yaşıyordu. Törende konuşan Potsdam Belediye Başkanı Jann Jakobs, çekilen acının ölçülemeyeceğini belirterek çocukları anmak istediklerini söyledi.

Geçen hafta Perşembe günü 32 yaşındaki bir kişi, çocuğu öldürdüğünü itiraf etti. Bekçilik yapan bu kişinin, mülteci çocuk Muhammed'i de öldürdüğü tahmin ediliyor. Ancak henüz Muhammed'i öldürdüğünü itiraf etmedi.

Mülteci çocuk 1 Ekim'de ailesiyle birlikte Berlin'de iltica başvurusu için beklerken kalabalıkta kaybolmuş, daha sonra ölü bulunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2015, 18:20
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35