Almanya'da PKK'lılar terör karşıtı gruba saldırdı

Köln'de gösteri yapan PKK sempatizanalrı aynı saatte terör olaylarına karşı eylem yapan gruba saldırdı, çok sayıda kişi gözaltına alındı

Avrupa 11.04.2016, 08:49 11.04.2016, 08:49
Almanya'da PKK'lılar terör karşıtı gruba saldırdı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Almanya’nın Köln şehrinde Almanya Yeni Türk Komitesi’nin (AYTK) organize ettiği teröre karşı düzenlenen mitinge katılanlar ile aynı saatte ve yakın bir bölgede gösteri yapan PKK yandaşları arasında gerginlik yaşandı. Polis taşkınlık yapan PKK yandaşı gruba müdahale ederek çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.

AYTK’nin teröre karşı düzenlediği mitinge katılanlar saat 16.00’dan itibaren Ebert Meydanı’nda toplanmaya başladılar. Aynı saatlerde PKK yandaşları da Köln Katedrali yanındaki Breslauer Meydanı’nda toplandı.

AYTK’nın mitingine katılan grup ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyüşe geçti. Bir süre sonra Weidengasse tarafından ellerinde Abdullah Öcalan posterleri bulunan 50 kişilik PKK yandaşı grup ile diğer grup karşı karşıya geldi.

İki grup arasında sözlü tartışma yaşandı. Taşkınlık yapan PKK yandaşlarına bir süre sonra polis müdahalede bulundu.

Polisin biber gazlı ve coplu müdahalesi sırasında PKK yandaşları çöp kutularını devirerek polise cam ve plastik su şişeleri attı.

Arbede sırasında bazı polislerin yaralandığı görüldü. Grup polisin müdahalesinin ardından dağıldı.

AYTK’nın yürüyüş kolundakilerin Köln Katedrali’ne yaklaşmasıyla ortam tekrar gerildi. PKK’lı grubun taşkınlıkları üzerine, polis çok sayıda PKK yandaşını gözaltına aldı. Olaylar akşam saatlerine kadar devam etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?