banner15

Almanya'da polisi şaşırtan bir olay

Almanya'da 12 kişi ile birlikte bir büfede bulunan silahlı bir adam polise zor anlar yaşattı.

Almanya'da polisi şaşırtan bir olay

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya'nın Freiburg şehrinde bu sabah bir büfede gizlenen silahlı bir kişinin yanında onu desteklemek için 12 kişi bulunuyordu. Polis özel timleri bu sabah büfeyi basarak 36 yaşındaki adamı tutukladı. Polis sözcüsü büfenin tamamen boşaltıldığını bildirdi.

Sözcü baskın sırasında yaralı olup olmadığını henüz tesbit edemediklerini, silahlı kişiyle birlikte büfede bulunanların polis tarafından alınarak psikolojik yardım yapıldığını söyledi.

Eylemci kişi gece yanındaki 12 kişiyle birlikte büfeyi havaya uçurmakla tehdit etmişti. Büfeden çıkan bir kişi polis tarafından alınarak sorgulandı. Önce bu kişinin eylemci olduğu sanılmıştı.

Polis tarafından yapılan açıklamada eylemci kişi hakkında ayrıntılı bilgi verilmezken bu kişinin politik nedenlerle de eylem yapan bir kişi olduğu ve daha önce de silah ve uyuşturucu taşıyarak kanuna aykırı hareket ettiği belirtildi.

Büfeden polis tarafından alınan 12 kişi arasında birçok çocuk da bulunuyordu. Yaşları ve tam sayıları hakkında bilgi verilmedi. Büfede eylemciyi desteklemek için bulunan kişilerin eylemcinin akraba ve yakınları olduğu bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2013, 10:56
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48