banner15

Almanya'da terörist lider Alman pasaportlu çıktı

Almanya'nın Hannover şehrinde engellenen terör saldırısını 5 kişinin hazırladığı, liderlerinin Alman vatandaşı olduğu bildirildi.

Almanya'da terörist lider Alman pasaportlu çıktı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya'nın Hannover şehrinde Hollanda-Almanya arasındaki maçın yapılacağı stadyumda terör saldırısı düzenleyen 5 kişilik terör grubunun liderinin Alman vatandaşı olduğu ortaya çıktı. Hannover'de yayınlanan 'Hannoversche Allgemeine Zeitung' isimli gazetenin Fransız istihbaratını kaynak gösterdiği haberde, terör grubunun 5 bombalı saldırı düzenlediği bildirildi. Üç bombanın bir araçla, ya da teröristlerden birinin maç bileti alarak stadyuma sokulması planlanmış.

Gazetenin haberine göre diğer bombalardan biri, bir inşaat alanına yerleştirilmek istendi. Yedi saat sonra da terör grubunun tek bayan elemanı tarafından, ismi tam olarak açıklanmayan bir istasyonda patlatılmak üzere saldırı planı yapıldı.

Sözkonusu bayanın trenle ismi bildirilmeyen Hannover yakınlarındaki istasyona giderek burada bombayı yerleştirmesi ve başka bir trenle burada uzaklaşması gerekiyordu. Ancak saldırılarla ilgili ihbar Alman polisine maç başlamadan 2 saat önce ulaştırıldı. Yarım saat sonra Almanya ile Hollanda arasında yapılacak dostluk maçı iptal edildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2015, 10:47
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35