Almanya'da trende çatışma: Bir kişi öldü!

Almanya'da daha önce gasp suçu işledikleri için haklarında arama kararı bulunduğu belirtilen iki şüpheliyle polis arasında trende çatışma çıktı. Saldırganlardan biri öldü

Almanya'da trende çatışma: Bir kişi öldü!

Almanya'nın Bavyera eyaletinde, Münih-Kempten tren hattında bir polis kontrolü sırasında çatışma çıktı. Çatışmada 2 polis yaralanırken,  kaçan saldırganlardan biri tren çarpması sonucu öldü, arkadaşı ise ağır yaralandı.

Olayın, trende iki polis memuru kimlik kontrolü yaparken meydana geldiği belirtildi. Kontrol sırasında gasp suçundan 2 yıl 5 ay hapis cezası olduğu saptanan 20 yaşındaki kişi ve  44 yaşındaki arkadaşı, polisle tartıştı.

Kısa süre sonra silahlar çekilirken, saldırganlardan biri polisin elinden tabancasını alarak sağa sola ateş etmeye başladı. Çıkan çatışma sırasında imdat freni çekildi. Trenden atlayan 2 kişi kayıplara karıştı. Daha sonra arama başlatan polis, Günzach mevkiinde rayların kenarında 20 yaşındaki kaçağın cesedini buldu.

Daha sonra da 44 yaşındaki ikinci saldırgan ağır yaralı olarak bulundu. Saldırganların, trenden kaçarken ezildikleri belirlendi. Kaçakların yanında polisten aldıkları tabancanın yanı sıra kendilerine ait olduğu sanılan bir tabanca daha bulundu. Olayda bir polis memurunun kurşunla ayağından ve diğerinin de sert bir cisimle vurma sonucu kafasında yaralandığı belirtildi.


Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2014, 14:12
banner53
YORUM EKLE

banner39