Almanya'da Türk asıllı Müslüman gence hapis cezası

Almanya'da El-Kaide üyesi olduğu öne sürülen Türk asıllı Emrah E., Federal Parlamento üyelerini katletmekle tehdit ettiği için 7 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Almanya'da Türk asıllı Müslüman gence hapis cezası

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya'nın Frankfurt şehrinde yargılanan Emrah E. isimli 25 yaşındaki Türk asıllı bir Müslüman, 2010 yılında Federal Parlamentoyu tehdit ettiği gerekçesiyle tutuklanmıştı. Frankfurt Eyalet Yüksek Mahkemesi, Emrah'ın El-Kaide ile birlikte ikinci bir terör örgütüne daha üye olduğu kanaatına vararak 7 yıl hapis cezası verdi.

Mahkemede Başsavcılık iddiasında, Emrah E.'nin 2010 Kasım ayında Federal Kriminel Dairesini telefonla arayarak, El-Kaide ve müttefiki gruplardan oluşan bir komando birliğiyle Federal Parlamentoyu basacağını ve tüm milletvekillerini öldüreceğini söylediğini öne sürdü. Emrah'ın Afganistan'daki bir internetcafe'den Almanya'yı aradığı belirtildi.

Almanya'nın Wuppertal şehrinde yaşayan Emrah E.'nin 2010 Mayıs ayından 2011 Ocak ayına kadar Pakistan-Afganistan sınırındaki terör gruplarıyla çalıştığı, ayrıca erkek kardeşinden de cihada para sağlamak için Wuppertal'da bir market soymasını istediği iddia edildi.

Emrah E. 2012 Haziran ayında Tanzanya'da yakalanarak Almanya'ya gönderilmişti.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2014, 11:35
banner53
YORUM EKLE

banner39