banner39

Almanya'da Türk asıllı müsteşardan suçlamalara itiraz

Almanya'nın Kuzey Ren-Westfalya Eyaleti NRW'de müsteşarlık görevine son verilen ve para cezasına çarptırılan Türk asıllı Zülfiye Kaykın, Duisburg Eyalet Mahkemesine başvurarak karara itiraz etti.

Avrupa 22.10.2013, 17:44 22.10.2013, 17:44
Almanya'da Türk asıllı müsteşardan suçlamalara itiraz

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya'nın inşaatı devam etmekte olan Köln'deki DITIB Merkez Camiinden sonra en büyük camisi ünvanını Duisburg Marxloh Camii taşıyor. Bu cami derneği ile ortak çalışan 'Buluşma Yeri' derneğinde yöneticilik yapan Zülfiye Kaykın, 2009 yılında dernekte çalışan bir işçinin maaşını düşük göstermekle suçlanmış ve 6 bin Avro para cezasına çarptırılmıştı.

Kaykın 2011'de basının kendisine yönelttiği sorulara cevap verirken, suçlamaların hiçbirinin doğru olmadığını söylemişti. Duisburg Eyalet Mahkemesi, Kaykın'ın hakkında verilen para cezası kararına resmi olarak itiraz ettiğini bildirdi. Şimdi konu Eyalet Mahkemesi tarafından yeniden ele alınacak.

Zülfiye Kaykın 2011 yılında Sosyal Demokrat Parti SPD'li NRW Eyalet Başbakanı Hannelore Kraft tarafından Çalışma ve Sosyal Güvenlik - Uyum Bakanlığı müsteşarlığına getirilmişti. Eylül ayında Duisburg Başsavcılığı tarafından hakkında dava açılınca Kaykın'ın görevine son verildi.

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?