banner39

Almanya'da yeni bir CD'li vergi operasyonu yapıldı

Almanya'nın Rheinland-Pfalz Eyaleti Maliye Bakanlığı, 4 milyon Avro karşılığında satın aldığı bilgilerle Almanya genelinde vergi kaçakçılarının peşine düşüldüğünü açıkladı. Yaklaşık 500 milyon Avro vergi geliri bekleniyor.

Avrupa 17.04.2013, 11:22 17.04.2013, 11:22
Almanya'da yeni bir CD'li vergi operasyonu yapıldı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Rheinland-Pfalz Eyaleti Maliye Bakanı Carsten Kühl, yeni aldıkları CD'de yaklaşık 40 bin bilginin bulunduğunu, bilgilerin güvenilir ve ayrıntılı olduğunu söyledi. Kühl, ellerindeki bu bilgilerle tüm Almanya'da vergi kaçakçılarını takib ettiklerini ve yaklaşık yarım milyar Avro vergi geliri sağlanacağını bildirdi.

Kühl, ellerine geçen rakamların ülkede vergi kaçırma konusundaki dinamiğin ne kadar yüksek olduğunu gösterdiğini, modern bir hukuk ve sosyal devlette vergi kaçakçılığıyla mücadelenin öneminden dolayı bu CD'yi satın aldıklarını kaydetti.

Yeni alınan CD'deki bilgilerden yola çıkarak Almanya genelinde operasyonlar yapıldı. Koblenz Başsavcılığı tarafından şimdiye kadar 201 adet inceleme başlatıldı. 'Spiegel Online'ın haberine göre CD'deki bilgiler İsviçre bankalarında hesapları bulunan 10 binden fazla Alman vergi kaçakçısına ait.

banner53
Yorumlar (0)
13
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?