Almanya'da yüzlerce polisle IŞİD operasyonu

Berlin, Kuzey Ren Vestfalya (KRV) ve Aşağı Saksonya eyaletlerinde yüzlerce polisin katılımıyla düzenlenen operasyonda dört kişi IŞİD şüphesiyle gözaltına alındı

Almanya'da yüzlerce polisle IŞİD operasyonu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Almanya’da bu sabah IŞİD üyelerine yönelik operasyon gerçekleştirildi.

Berlin, Kuzey Ren Vestfalya (KRV) ve Aşağı Saksonya eyaletlerinde yüzlerce polisin katılımıyla gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarda, 4 IŞİD şüphelisi gözaltına alındı. Savcılık ve polis açıklamasında, gözaltına alınan dört kişiden birinin Suriye’de IŞİD saflarında eğitim aldığının tespit edildiği kaydedildi.

Cezayir kökenli oldukları kaydedilen şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda bilgisayar, telefon ve bazı evraka el konuldu. Şüphelilerin IŞİD adına eylem hazırlığında oldukları yönünde duyum alındığı kaydedilirken, Kuzey Ren Vestfalya’nın Attendorn kentinde sığınmacı yurdunda kalan bir kişinin Berlin ve Hannover’deki aşırı dinci gruplarla ilişkide olduğunun tespit edildiği bildirildi.

Almanya’da Paris saldırılarının ardından IŞİD’in eylem yapacağına dair ihbarlar alınmış, bu çerçevede geçtiğimiz Kasım ayında Almanya-Hollanda futbol takımları arasında yapılacak dostluk maçı son anda iptal edilmişti. Yılbaşı gecesi ise Münih garı çevresinde terör alarmı verilmişti.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2016, 14:51
banner53
YORUM EKLE

banner39